Nasze metody rehabilitacji dzieci

#MetodyRehabilitacji – to cykl wpisów, w których prezentujemy metody terapii stosowane w pracy z dziećmi
.
Terapia Pedagogiczna z Elementami Rozwoju Komunikacji 👨‍👨‍👧‍👧
.
📍Na czym polega terapia❓
Terapia Pedagogiczna z Elementami Rozwoju Komunikacji polega na oddziaływaniu za pomocą środków pedagogicznych na przyczyny i przejawy trudności u dzieci i młodzieży w uczeniu się i komunikowaniu, to eliminowanie niepowodzeń szkolnych. Poprzez system komunikacji wspierającej AAC eliminowane są również niepowodzenia i frustracje z powodu niemożności komunikowania się tradycyjnego.
.
📍Dlaczego jest ważna❓
Terapia pedagogiczna z elementami rozwoju komunikacji przyczynia się do lepszego funkcjonowania społecznego dzieci i młodzieży, eliminuje frustracje z powodu niemożności komunikowania się, zmniejsza prawdopodobieństwo zaistnienia sytuacji związanych z agresja lub autoagresją dziecka.
.
📍Do kogo skierowana jest terapia? ❓
Terapię pedagogiczną stosuje się u dzieci z zaburzeniami mowy, z problemami w matematyce, z czytaniem i pisaniem, z niedosłuchem, z zaburzeniami wzrokowymi, z problemami społecznymi, zaburzeniami zachowania, z trudnościami w skupieniu uwagi, dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
.
Zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum zadzwoń ☎️ 512 046 048 lub napisz ✉️ dzieci@wcf.com.pl
Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Formularz dla rodzica

    Drogi Rodzicu! Jeśli masz wątpliwości dotyczące rozwoju Twojego Dziecka, ale nie wiesz jakiego wsparcia poszukiwać, udziel niezobowiązujących i anonimowych odpowiedzi na poniższe pytania. Przeanalizujemy i skontaktujemy się z Tobą z propozycją wsparcia dostosowanego specjalnie do potrzeb Twojego Dziecka.


    Wiek dziecka

    Jakie rozpoznanie medyczne posiada Twoje Dziecko?


    Na jakim aspekcie usprawniania Dziecka zależy Pani/Panu najbardziej?


    Dane kontaktowe