Masaż niemowląt Shantala | Fizjoterapia dla dzieci Poznań

Nasze Metody Rehabilitacji Dzieci

#MetodyRehabilitacji – to cykl wpisów, w których prezentujemy metody terapii stosowane w pracy z dziećmi.
.
Masaż niemowląt 👶 – Shantala z instruktażem dla rodzica
.
Na czym polega terapia❓
Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt 👶 oraz dzieci 👧. Nie jest to masaż rehabilitacyjny, to metoda, która bardzo korzystnie wpływa na rozwój dziecka, dlatego może go wykonywać każdy rodzic 👨‍👩‍👦 po wcześniejszym instruktażu.
Rodzic uczy się masować całe ciało dziecka w określonej kolejności i stosując konkretne, rytmiczne ruchy. Rodzic otrzymuje dokładne informacje jak przygotować dziecko i pomieszczenie do masażu.
.
Dlaczego jest ważna❓ / czego można się spodziewać❓
Ta wyjątkowa technika sprawia, że między niemowlęciem a rodzicem nawiązuje się szczególny rodzaj więzi💕 .
Dotyk👐 – jako forma komunikacji – ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju psychoruchowego. Doznania dotykowe pozwalają dziecku poznać własne ciało, wyznaczyć jego granice i uświadomić sobie własną odrębność. Masaż Shantala ma wiele dobroczynnych skutków zarówno dla dziecka jaki i dla rodzica. Wpływa m.in. na regulację snu dziecka 🛌, poprawę funkcjonowania układu trawiennego, przeciwdziała kolkom, wycisza i uspokaja dziecko, minimalizuje nadwrażliwość dotykową. Ponadto zaspokojenie potrzeby kontaktu emocjonalnego gwarantuje dziecku poczucie bezpieczeństwa.
.
Do kogo skierowana jest terapia❓
Masaż Shantala skierowany jest do niemowląt 👶 i starszych dzieci 👧. Jako forma profilaktyki dzieci zdrowych lub jako forma wspierania procesu terapeutycznego dzieci chorych. Przeznaczony dla opiekunów, którzy chcą wzmocnić więź ze swoim dzieckiem, nauczyć się języka swojego dziecka, aby bardziej świadomie reagować na jego potrzeby.
.
Zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum
zadzwoń ☎️ 512 046 048
lub
napisz ✉️ dzieci@wcf.com.pl
Tu poznasz szczegóły naszych usług 👉https://wielkopolskiecentrumfizjoterapii.pl/
Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Formularz dla rodzica

    Drogi Rodzicu! Jeśli masz wątpliwości dotyczące rozwoju Twojego Dziecka, ale nie wiesz jakiego wsparcia poszukiwać, udziel niezobowiązujących i anonimowych odpowiedzi na poniższe pytania. Przeanalizujemy i skontaktujemy się z Tobą z propozycją wsparcia dostosowanego specjalnie do potrzeb Twojego Dziecka.


    Wiek dziecka

    Jakie rozpoznanie medyczne posiada Twoje Dziecko?


    Na jakim aspekcie usprawniania Dziecka zależy Pani/Panu najbardziej?


    Dane kontaktowe