Terapia Integracji Sensorycznej

Na czym polega ❓
Terapia Integracji Sensorycznej (SI) odbywa się po wcześniejszej kompleksowej diagnozie, która pozwala określić nadrzędny problem dziecka 👶. Głównym zadaniem terapii jest dostarczenie kontrolowanych doświadczeń sensorycznych 🗣 pozwalających dziecku wykształcić więcej zachowań adaptacyjnych. Terapeuta pracuje z dzieckiem zgodnie z nadrzędnym celem terapii. Ćwiczenia dostosowane są do aktualnych potrzeb i możliwości dziecka, modyfikowane na bieżąco.
.
Dlaczego jest ważna i czego można się spodziewać❓
Integracja sensoryczna to podświadomy proces zachodzący w mózgu 🧠. Dzięki niemu informacje pochodzące ze zmysłów (smak, wzrok, słuch, dotyk, węch, ruch, grawitacja, pozycja) są porządkowane, a następnie interpretowane, co umożliwia celowe działanie i reagowanie na sytuacje, których doświadcza dziecko na co dzień. Tworzy fundamenty edukacji i zachowań społecznych. Dzięki terapii dziecko ma szansę poprawić funkcjonowanie zmysłów, a co za tym idzie wpłynąć pozytywnie na czucie swojego ciała, kontakt z rodzeństwem, rodzicami, rówieśnikami. Jej efektem jest m.in. nabywanie nowych umiejętności ruchowych, poprawa w sferze emocjonalnej, polepszenie funkcji językowych, poprawa efektywności uczenia się 🙂.
.
Do kogo jest skierowana❓
Do dzieci w każdym wieku: od niemowlaków 👶 po starsze dzieci, których trudności przejawiają się m.in. w „nieprawidłowym” zachowaniu:
🔸 drażliwość,
🔸 płaczliwość;
🔸 problemy z uwagą;
🔸 kłopoty ze snem,
🔸 jedzeniem.
Dzieci z oznakami nadwrażliwości (niechęć do obcinania paznokci, konkretnych faktur). Z problemami w rozwoju motorycznym: m.in. trudności z koordynacją ruchową, dziecko sprawia wrażenie niezdarnego, męczliwego.
Dla dzieci z problemami w uczeniu się; nadpobudliwych; nadruchliwych. Z zaburzonym rozwojem psychoruchowym i in.wyzwaniami rozwojowymi. Dla dzieci z in. współtowarzyszącymi schorzeniami (m.in. autyzm, ADHD, Zespół Downa, mózgowe porażenie dziecięce).
Po zaksięgowaniu opłaty, kontaktujemy się z rodzicem w celu określenia terminów spotkań Naszego Specjalisty z Dzieckiem w Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii.
.
Zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum.
Zadzwoń ☎️ 512 046 048
lub
Napisz ✉️ dzieci@wcf.com.pl

100,00 

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji

Formularz dla rodzica

  Drogi Rodzicu! Jeśli masz wątpliwości dotyczące rozwoju Twojego Dziecka, ale nie wiesz jakiego wsparcia poszukiwać, udziel niezobowiązujących i anonimowych odpowiedzi na poniższe pytania. Przeanalizujemy i skontaktujemy się z Tobą z propozycją wsparcia dostosowanego specjalnie do potrzeb Twojego Dziecka.


  Wiek dziecka

  Jakie rozpoznanie medyczne posiada Twoje Dziecko?


  Na jakim aspekcie usprawniania Dziecka zależy Pani/Panu najbardziej?


  Dane kontaktowe  Umów wizytę

  ZADZWOŃ