Terapia NDT Bobath (pierwsza wizyta)

Na czym polega terapia❓
Bardzo ważnym elementem terapii Dziecka👶 jest szczegółowe badanie, obserwacja, dzięki czemu określa się cel terapii – nadrzędny dla dziecka i rodziców 👨‍👩‍👦. Podczas terapii terapeuta aktywizuje dziecko poprzez pracę z całym jego ciałem zgodnie z ustalonym celem. Ruchy terapeuty są zaplanowane, kierują ciałem dziecka, aby umożliwić mu wykonanie ruchu bądź pożądaną reakcję. Tempo i rodzaj ćwiczeń dobierane jest indywidualnie do dziecka.
.
Dlaczego jest ważna❓ / czego można się spodziewać❓
Jej zadaniem jest wspieranie dziecka we wszechstronnym rozwoju, tak, aby osiągnęło ono możliwie największą samodzielność. Poprzez ćwiczenia i codzienne funkcjonowanie wpływamy na eliminowanie złych wzorców ruchowych, a utrwalanie prawidłowych. Opiekun dziecka otrzymuje instruktaż i wprowadza zalecenia do codziennej pielęgnacji i zabawy przyczyniając się tym do zwiększenia efektywności fizjoterapii.
.
Do kogo skierowana jest terapia❓
Terapia NDT Bobath skierowana jest do wcześniaków, niemowląt i dzieci starszych ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, genetycznymi i in. oraz u dzieci zdrowych, które prezentują nieznaczne opóźnienia w rozwoju psychoruchowym.
Po zaksięgowaniu opłaty, kontaktujemy się z rodzicem w celu określenia terminów spotkań Naszego Specjalisty z Dzieckiem w Wielkopolskim Centrum Fizjoterapii.
.
Zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum
zadzwoń ☎️ 512 046 048
lub
napisz ✉️ dzieci@wcf.com.pl

160,00 

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji

Formularz dla rodzica

  Drogi Rodzicu! Jeśli masz wątpliwości dotyczące rozwoju Twojego Dziecka, ale nie wiesz jakiego wsparcia poszukiwać, udziel niezobowiązujących i anonimowych odpowiedzi na poniższe pytania. Przeanalizujemy i skontaktujemy się z Tobą z propozycją wsparcia dostosowanego specjalnie do potrzeb Twojego Dziecka.


  Wiek dziecka

  Jakie rozpoznanie medyczne posiada Twoje Dziecko?


  Na jakim aspekcie usprawniania Dziecka zależy Pani/Panu najbardziej?


  Dane kontaktowe  Umów wizytę

  ZADZWOŃ