fbpx

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci realizowane ze środków NFZ są pewnym słownym zabiegiem, który podkreśla czas trwania rehabilitacji i jej ciągłość, czyli 10 dni zabiegowych (2 tygodnie intensywnej rehabilitacji).

Oficjalna nazwa tej usługi to fizjoterapia ambulatoryjna.

Dlatego głównym oddziaływaniem na zdrowie małych pacjentów jest właśnie szeroko pojęta fizjoterapia, innymi słowy leczenie poprzez ruch oraz zabiegi manualne i fizykalne wg potrzeb pacjenta.

Przyjmujemy pacjentów ze schorzeniami:
– neurologicznymi,
– genetycznymi,
– ortopedycznymi,
– zarówno po urazie jak i nieprawidłowościach postawy ciała.

W każdym zaburzeniu, gdzie pojawiają się trudności ze swobodnym i szczęśliwym funkcjonowaniem ruchowym – fizjoterapia ambulatoryjna będzie pomocna, a w sytuacjach, gdzie dziecko nie ma żadnego innego wsparcia fizjoterapeutycznego – będzie niezbędna.

Korzystając z fizjoterapii ambulatoryjnej należy spodziewać się przede wszystkim oddziaływania ruchowego, po dokładnym zbadaniu pacjenta oraz przeprowadzenia wywiadu zostaną dobrane indywidualnie dostosowane ćwiczenia/zabiegi manualne lub fizykalne jeśli jest taka potrzeba.

Dzięki wysokiemu poziomowi naszej kadry specjalistów fizjoterapii pediatrycznej, jesteśmy w stanie ubogacać fizjoterapię ambulatoryjną, takimi metodami jak:
– integracja sensoryczna,
– praca nad motoryką małą,
– aparatem mowy.

Należy jednak pamiętać, że mogą być to jedynie elementy wplatane w fizjoterapię, gdyż nie są to procedury finansowane z NFZ, lecz zawsze staramy się z sercem wychodzić do naszych pacjentów aby zapewnić im to co możemy. 

Umów wizytę

Rejestracja telefoniczna